Eesti keeles | Lietuvos | Latviešu | По русски | In english

Saada sõbrale

Kalkulaator

Prindi

Vähenda

Suurenda

OLULINE TEAVE EASY UP* TAPEEDI PAIGALDAMISE KOHTA

 

*EasyUp tapeedi puhul on tegemist tugevdatud pabertapeediga ehk fliistapeediga, mida tähistatakse ka nimega nonwoven või vlies sõltuvalt päritoluriigist. Oluline erinevus tavalise pabertapeediga on asjaolu, et liim kantakse seina, mitte tapeedile ning tapeet ei veni ega kahane nii nagu tavaline pabertapeet.

- Kontrolli üle kõik tapeedirullid, et neil ei esineks defekte, toonierinevusi ning, et kõigil rullidel on sama partiinumber.

- Kontrolli, et tapeet tuleb rullist õige suunaga. Kui Sul tekib tapeedi paigaldussuuna osas küsimusi, palun pöördu müüja poole täpsustuste saamiseks.

NÕUDMISED ALUSPINNALE
- Jälgi, et tapeeditav pind oleks sile ja puhas. Pahteldatud pinnad tuleb peale lihvimist tolmust puhastada, kruntida ja soovitavalt värvida vähemalt ühes kihis mattpinnaga seinavärviga. Läikivad pinnad karesta liivapaberiga ja eemalda lahtine tolm.

- Eemalda plekid ja mustus seinapesuvahendiga, loputa korralikult ja lase kuivada.

- Kui seina ja tapeedi vahel on suur värvierinevus, värvi sein tapeedipaanide liitekohtade juures sobivas toonis värviga.

- Kui aluspind on tugevalt leeliseline või võib värvi anda, kasuta isoleerivat kruntvärvi (vastavalt Bindo Base või Master Base).

VAJA LÄHEB:

· liimi - Easy Up (tuntud ka kui nonwoven, vlies, fliis-) tapeedi puhul kasuta alati spetsiaalset fliistapeedi liimi, mida kantakse seinale, mitte tapeedile. Soovitame kasutada valmisliimi, et vältida tükilise ja vale konsistentsiga liimi kasutamist.
· värvirulli, millega liim seinale kanda
· kummist tapeedisilumisrulli
· teravat nuga
· loodi
· puhast švammi ja ämber vett
· mõõdulinti
· metallist joonlauda
· pliiatsit
· kääre
· redelit

NÄPUNÄITED
- Soovitame paigaldada tapeedi esimesel võimalusel pärast ostmist. Sellisel juhul on suurem tõenäosus, et juurde tellitav tapeet on samast partiist. Erinevatel partiidel võib olla kerge toonierinevus, mis sama seina peal tapeeti jätkates silma torkab. Partii number on kirjas tapeedi infolehel ning see tasub kindlasti alles jätta.
- tumeda tapeedi puhul soovitame tapeedi servad toonida ettevaatlikult sarnast tooni värvipliiatsiga.
- Paane on hea lõigata põrandal, seega puhasta põrand hoolikalt enne tapeedirullide lahtirullimist, et vältida tapeedi määrdumist. Samuti veendu, et Su käed oleksid puhtad kogu töö vältel.
- Ära liialda liimiga. Täpsema info vajamineva liimikoguse kohta leiad liimi pakendilt.
- Jälgi, et kuivamistingimused oleksid head, et liim ööpäevaga ära kuivaks.
- Hoolitse selle eest, et tapeetide esiküljele ei satuks liimi. Liim võib jätta pinnale jäädava kahjustuse. Kui tapeedi esikülg peaks siiski liimiseks minema, eemalda see koheselt ettevaatlikult niiske ja puhta švammiga laskmata liimil kuivada. Liimi tekitatud kahju ei loeta reklamatsiooni aluseks. Eriti tähelepanelik ole samet- ja tekstiiltapeedi puhul. Soovitame nendel juhtudel kasutada paigalduseks kogenud spetsialisti abi.
- Alusta tapeetimist akna või ukse kõrvalt. Kui tapeedid terve toa, siis alusta tapeetimist kõige vähemmärgatavast kohast. See on koht, kus muster kokku ei jookse ja siis on hea, kui see jääb suure kapi taha või nt uksetagusesse nurka.
- Kontrolli loodiga, et esimene paan saaks seina vertikaalselt otse.
- Kanna liim seinale rulliga pisut laiemalt kui paan, mida parajasti paigaldama hakkad. Riputa paan kohe liimisele seinale, alustades ülevalt ja rullides paani piki seina lahti. Selline moodus annab tavaliselt parima lõpptulemuse, sest aitab vältida õhumullide tekkimist tapeedi alla. Kasuta nonwoven-seinaliimi (fliistapeedi liim).
- Eemalda mullid ettevaatlikult kummist tapeedisilumisrulliga, mis sobib nii sileda kui struktuurse tapeedi silumiseks ega jäta tapeedile defekte. Paani silumist alusta paani keskelt servade poole. Vajadusel eemalda liimijäägid paanide ühenduskohtadel puhta niiske svammiga. Paigalda tapeedipaanid tihedalt üksteise kõrvale, ära pane tapeedi servi üksteise peale.
- Ära jäta tapeetide ühenduskohti seinas nurka. Jälgi, et paani serv jääks mõni cm üle nurga.

Värvikeskus müüb vaid kõrge kvaliteediga tooteid, kuid sellest hoolimata võib tootmises aeg ajalt tulla ette defekte, mille eest Värvikeskus ei saa vastutust võtta, kuid teeb endast kõik oleneva, et puudus võimalikult kiiresti likvideerida. Paigaldaja vastutus on kontrollida enne paigaldamist üle kõik tapeedirullid, et neil ei esineks defekte ning kontrollida tulemust pärast ühe tapeedirulli seina panemist. Defekti ilmnemisel pöördu koheselt müüja poole. Hoia alles kõik defektsed rullid ja pakendi sildid, et need saaks vajadusel tehasesse ekspertiisi saata. Pretensioone ei rahuldata, kui seina on paigaldatud rohkem kui üks rull.

Tähelepanu! Tegemist on üldise paigaldusjuhisega, mis võib konkreetsel tapeedil erineda. Jälgi märgistusi ja paigaldusjuhist tapeedirullil ning vajadusel küsi lisainfot meie tapeedisalongidest.

 

Tutvu tapeedi tingmärkidega SIIN

Peterburi tee Värvikeskuse tapeediosakond 606 2233; kujundaja@varvikeskus.ee

Kadaka tee Värvikeskuse tapeediosakond 650 7444; kujundaja.kadaka@varvikeskus.ee

 

Tartu Värvikeskuse tapeediosakond  522 0090; kujundaja.tartu@varvikeskus.ee

 

Uuendatud 24.01.2017

© 2009, Värvikeskuste Grupp OÜ

Hoiatus: ekraani ja printeri värvitoonid võivad erineda reaalsetest toonidest.

ADM Interactive