Eesti keeles | Lietuvos | Latviešu | По русски | In english

Saada sõbrale

Kalkulaator

Prindi

Vähenda

Suurenda

OLULINE TEAVE PABERTAPEEDI PAIGALDAMISE KOHTA

        

Pabertapeet on traditsiooniline seinaviimistlusmaterjal, laseb õhku läbi ja juhib niiskust, kuid on samas ka üks keerulisemaid materjale, mida seina paigaldada. Paber venib, võib kergesti rebeneda või kortsuda ning seetõttu soovitame olla äärmiselt ettevaatlik või kasutada paigaldamisel kogenud spetsialisti abi. Soovitame tööga mitte kiirustada, vaid võtta tapeetimiseks piisavalt aega, et töö õnnestuks.

KONTROLLI ÜLE KÕIK TAPEEDIRULLID

- Enne tapeedi paigaldamist kontrolli üle kõik ostetud tapeedirullid, et ei esineks defekte ning kõigil rullidel oleks sama partiinumber (erinevatest partiidest tapeetidel võib esineda kergeid toonierinevusi).

- Kontrolli, et tapeet tuleb rullist õige suunaga. Kui Sul tekib tapeedi paigaldussuuna osas küsimusi, palun pöördu müüja poole täpsustuste saamiseks.
- Kontrolli tapeedirulli märgistuselt, kas tegemist on ülekattega või serv-serva vastu paigaldatava tapeediga. Kui tegemist on ülekattega paigaldatava tapeediga, aseta järgmise paani serv teisele vastavalt infosildi märgistusele (enamasti 2-3mm ülekattega.)
- Hoia alles kõik tapeedi sildid. Probleemide ilmnemisel on kasutatud rullide silte tarvis.

- Kontrolli tööd pärast 2-3 paani paigaldamist veendumaks, et tapeedipaanidel ei esine defekte. Defektide ilmnemisel lõpeta tapeedipaigaldus koheselt. Hilisemaid kaebusi ei rahuldata.

- Hoia alles kõik tootesildid ja defektsed rullid ning pöördu sinna, kus tapeedid ostsid.

NÕUDMISED ALUSPINNALE

- Soovitame seinalt eemaldada vana tapeet. Kui see pole võimalik, jälgi, et tapeet oleks seina küljes korralikult kinni. Vajadusel krundi aluspind tapeediliimiga, et kinnitada lahtised tapeediservad. Vana vinüül-, kangas- või reljeefne tapeet tuleb siiski täielikult eemaldada
- Jälgi, et tapeeditav pind oleks sile ja puhas. Pahteldatud pinnad tuleb peale lihvimist tolmust puhastada, kruntida ja soovitavalt värvida vähemalt ühes kihis mattpinnaga seinavärviga. Läikivad pinnad karesta liivapaberiga ja eemalda lahtine tolm.
- Eemalda plekid ja mustus seinapesuvahendiga, loputa korralikult ja lase kuivada.
- Kui seina ja tapeedi vahel on suur värvierinevus, värvi sein tapeedipaanide liitekohtade juures sobivas toonis värviga. Nii ei torka tapeedi võimalikust kahanemist tekkivad praod paani vahel silma. Veendu, et aluspind ei kumaks paigaldatavast tapeedist läbi, vajadusel värvi aluspind sobivas toonis värviga.
- Kui aluspind on tugevalt leeliseline või võib värvi anda, kasuta isoleerivat kruntvärvi (vastavalt Bindo Base või Master Base).
- Tapeeti ei tohi mingil juhul paigaldada niiskele pinnale. Aluspind peab olema korralikult läbi kuivanud.

VAJA LÄHEB

• liimi - kasuta vaid pabertapeedi liimimiseks mõeldud liimi. Soovitame kasutada valmisliimi, et vältida tükilise ja vale konsistentsiga liimi kasutamist.
• liimiharja või laia pintslit, millega liim tapeedi pinnale kanda
• kummist tapeedisilumisrulli
• teravat nuga
• loodi
• puhast švammi ja ämber vett
• mõõdulinti
• metallist joonlauda
• pliiatsit
• kääre
• redelit

NÄPUNÄITED

- Tumeda tapeedi puhul soovitame tapeedi servad toonida ettevaatlikult sarnast tooni värvipliiatsiga.
- Paane on hea lõigata põrandal, seega puhasta põrand hoolikalt enne tapeedirullide lahtirullimist, et vältida tapeedi määrdumist. Samuti veendu, et Su käed oleksid puhtad kogu töö vältel.
- Liimimiseks kasuta spetsiaalselt pabertapeedi jaoks mõeldud tapeediliimi ning jälgi pakendi juhiseid. Soovitame kasutada valmisliimi, et vältida tükilise ja vale konsistentsiga liimi kasutamist. Arvesta pabertapeedi paisumise ja venimisega.
- Lõika paanid valmis vastavalt seina mõõtudele ja jäta paani üla- ja alaosasse veidi lõikamisvaru. Ära unusta järgida mustrisammu.

- Kata tapeedipaani seinapoolne külg ühtlase kihina tapeediliimiga. Kanna liim pinnale liimiharja või pintsliga keskelt servade suunas. Väldi liimi sattumist tapeedi mustripoolsele küljele. See võib jätta tapeedile jäädava kahjustuse.

- Voldi tapeedipaan kokku liimine külg seespool ning lase liimil paani sisse imbuda umbes 5-10 minutit. Ole ettevaatlik, et voltimisel tapeeti ei kahjustaks. Kõik pabertapeedid muudavad märgudes oma mõõtmeid.

- Alusta tapeetimist akna või ukse kõrvalt. Kontrolli loodi või nööriga, et esimene paan saaks seina vertikaalselt otse. Ära jäta tapeetide ühenduskohti seinas nurka. Jälgi, et paani serv jääks mõni cm üle nurga. Kui tapeedid terve toa, alusta tapeetimist kõige vähemmärgatavast kohast. See on koht, kus muster kokku ei jookse ja siis on hea, kui see jääb suure kapi taha või nt uksetagusesse nurka.
- Aseta paan seinale ja eemalda ettevaatlikult tapeediharja või kummirulliga tekkinud õhumullid paani keskelt suunaga piki paani üles või alla. Nii väldid paani venimist teise paani peale. Kui paan jookseb viltu, ei tohi seda mingil juhul hakata paika venitama, vaid kogu paan tuleb ettevaatlikult seinast eemaldada ning paigaldada uuesti. Ära kasuta tapeetimisel liigset jõudu, see võib tapeeti vigastada.
- Silu ettevaatlikult paanide ühenduskohti spetsiaalse rulliga. Hoolitse, et liim ei satuks tapeedi pealispinnale. Vajadusel eemalda koheselt õrnalt paanide ühenduskohtadelt liimijäägid puhta märja švammiga laskmata liimil kuivada. Liimi tekitatud kahju ei loeta reklamatsiooni aluseks. Liimi eemaldamiseks kasuta vaid puhast vett.

- Tapeedi kuivamise ajal tuleb ruumis hoida ühtlast temperatuuri ning vältida tõmbetuult. Samuti tasub vältida tapeetimist väga liiga kuuma ilmaga, kus õhuniiskus on madal ning tapeediliim kuivab liiga kiiresti.

Värvikeskus müüb vaid kõrge kvaliteediga tooteid, kuid sellest hoolimata võib tootmises aeg ajalt tulla ette defekte, mille eest Värvikeskus ei saa vastutust võtta, kuid teeb endast kõik oleneva, et puudus võimalikult kiiresti likvideerida. Paigaldaja vastutus on kontrollida enne paigaldamist üle kõik tapeedirullid, et neil ei esineks defekte ning kontrollida tulemust pärast ühe tapeedirulli seina panemist. Defekti ilmnemisel pöördu koheselt müüja poole. Hoia alles kõik defektsed rullid ja pakendi sildid, et need saaks vajadusel tehasesse ekspertiisi saata. Pretensioone ei rahuldata, kui seina on paigaldatud rohkem kui üks rull.

Tähelepanu! Tegemist on üldise paigaldusjuhisega, mis võib konkreetsel tapeedil erineda. Jälgi märgistusi ja paigaldusjuhist tapeedirullil ning vajadusel küsi lisainfot meie tapeedisalongidest.
Lisaküsimustele vastame meelsasti!

Peterburi tee 52a Värvikeskuse kaupluses: 606 2233; kujundaja@varvikeskus.ee

Kadaka tee 32 Värvikeskuse kaupluses: 6507444; kujundaja.kadaka@varvikeskus.ee

 

Tartu Ringtee 4 Värvikeskuse kaupluses: 5220090; kujundaja.tartu@varvikeskus.ee

 

Tutvu tapeedi tingmärkidega SIIN

 

 

 

Uuendatud 16.02.2017

© 2009, Värvikeskuste Grupp OÜ

Hoiatus: ekraani ja printeri värvitoonid võivad erineda reaalsetest toonidest.

ADM Interactive