Eesti keeles | Lietuvos | Latviešu | По русски | In english

Saada sõbrale

Kalkulaator

Prindi

Vähenda

Suurenda

Vedeltapeedi paigaldusjuhis

Uudne vedel seinakattematerjal. Puuvilla baasil valmistatud naturaalne vedeltapeet jääb seinal pehme ja struktuurne. Vedeltapeeti on kerge paigaldada ja vigastatud või määrdunud kohti on lihtne parandada. Tootevalikus on rohkem kui 200 erineva struktuuri ja värvilahendusega variandi.

Vedeltapeet on uudne ja huvitav seinakattematerjal sisetöödeks.

naturaalne (puuvill, mineraalid, tselluloos)

soojust isoleeriv

lõhnatu

kergesti parandatav

elastne

lihtne paigaldada

hingav

helineelav

 

•       ei kolletu

  

Töö
Seda seinakattematerjali on võimalik kanda kõikidele pindadele. Parema nakke saavutamiseks, tooni ühtlustamiseks ja tööprotsessi lihtsustamiseks tuleb aluspinnad kruntida vastava aluskrundiga. (nakkekrunt Plaster Primer ja isoleeriv krunt Ceresit CN94 - kasutada kindlasti kohtades, kus aluspind võib niiskusega kokkupuutel värvi anda). Kuivamisaeg 24-96 tundi, sõltuvalt õhutemperatuurist ja niiskusest. Vedeltapeeti kantakse seinale plastik siluriga. Pealekandmisel asetatakse plastiksilurile või seinale väikene kogus massi, seejärel surudes silurit vastu seina (üsna tugevasti, kuid väikese nurgaga) ja silutakse mass seinale laiali. Sama võttega kaetakse terve sein väikeste kogustega. Kui sein on paraja kihiga kaetud, silutakse pikkade tõmmetega pind ühtlaseks.

 

Segu valmistamine
Valada segamisnõusse ettenähtud veekogus ning puistata kuiv segu vette. Segada kokku ühtlaseks massiks. Peale kokkusegamist lasta massil vähemalt 30 minutit seista (kui võimalik, võib segu valmis segada ka eelmisel päeval).

 

Lisatava vee kogus tapeetidel: TYP 9, 20-25 ja 29 4L, ülejäänutel 6L

 

Meeldetuletus!
Juhul, kui segu on valmistatud vähem, kui on vaja pinna katmiseks, tuleb viimane jääk segada kokku uue valmistatud seguga.

Massi tuleb katta pinnale ühtlase õhukese kihina. Pea silmas, et viimistletud pind võib olla natuke erinev kui kataloogis olev näidis. Juhul, kui ei jõuta tervet pinda (nurgast nurka) korraga viimistleda, tuleb serv jätta ebaühtlaselt! Jätkamisel tuleb viimistletud kate 10 - 15 cm ulatuses enne veega niisutada, et varem viimistletud sein sulanduks uue massiga.

Rikutud pinna taastamine
PolDecor katte tugevasti määrdumisel, tuleb määrdunud koht ning lisaks veel ca 15 cm veega niisutada ja oodata ca 25 min. Seejärel määrdunud koht eemaldada, leotatud koht 15 cm eemaldada, segada kokku uue valmistatud massiga ja kanda pinnale tagasi.

NB! Segu ei tohi segada masinaga!
 

 

 

© 2009, Värvikeskuste Grupp OÜ

Hoiatus: ekraani ja printeri värvitoonid võivad erineda reaalsetest toonidest.

ADM Interactive