Eesti keeles | Lietuvos | Latviešu | По русски | In english

Saada sõbrale

Kalkulaator

Prindi

Vähenda

Suurenda

 

karelia

Nüüd leiad Tallinna Värvikeskuse kaupluste teiselt korruselt ja Tartu Värvikeskusest lisaks tapeetidele ka Karelia kvaliteetsed põhjamaistesse tingimustesse sobivad puitparketid.

Karelia parkett on elav sisustuselement. See võib olla argiselt kodune või luksuslikult pidulik. See on kauni kodu looduslik põrandakate, milles ehtsa puu soojus ja looduslik ilu peegeldavad looduse ainulaadset väärikust.

Proovi erinevaid variante ja leia endale sobiv parkett Karelia inspiratsioonigaleriist:
http://www.kareliafloors.com/Inspiration-Gallery/

 

Mõned põhjused, miks eelistada just Karelia parkette:
Karelia laudparkette on toodetud alates aastast 1986. Vahe- ja põhjakihis kasutatakse Soome kuuske, mis tagab tootele hea stabiilsuse.
Vahekihis kasutatava puidu süümuster on alati vertikaalsuunas - niiskuse muutumisel ei peegeldu parketi pinnal välja vahekiht. Vertikaalne paigutus vähendab kuiva ühenduse puhul kriuksumise teket.

Puuliigid
Karelia-parkettide puuliikideks on valitud suur hulk erinevaid, kuid omal moel ainulaadseid ja huvitavaid puuliike. Karelia valikus on: kask, merbau, pöök, pähkel, saar, tamm.

Karelia parketivalikust leiad ühe-, kahe- või kolmelipilised parketid. Lippide arv näitab seda, kui mitmest kõrvuti asetsevast lipist parketi pinnakiht on valmistatud. Ühelipiline parkett on valmistatud ühest ainsast lauast. Kolmelipiline parketielement koosneb mitmest väiksemast tükist, mis on laotud kolme ritta. Lippide arv mõjutab eelkõige põrandapinna elavust ja rütmi.

Karelia-parkett on algusest lõpuni tehtud looduslikest materjalidest. Üheks tähtsamaks Karelia eeliseks on see, et toormaterjalina kasutatakse Põhjamaist kuuske, mis kasvab Soomes.

Põrand erinevates ruumides
Parketi valikul peaks arvestama seda, et see sobiks ruumi iseloomuga. Parketi välimusega saab ruumi meeleolu rõhutada või rahutut keskkonda tasakaalustada. Suurde ruumi sobib üldjuhul rahulik hele ühe- või kahelipiline parkett. Samas on heledal ühtlasel parketil kulumisjäljed rohkem näha, kui tumedal elavama pinnaga parketil.

Sisekujunduslike eelistuste kõrval peab parketi valimisel tähelepanu pöörama ka ruumi kasutusotstarbele. Olulised näitajad on nii parketi kulumiskindlus kui ka niiskustaluvus ja puhastatavus.

Eluruumid
Esik
- anna esikule värske ja kutsuv ilme, see on sinu kodu visiitkaart, esimene ruum, kuhu astutakse. Parkett on esikusse suurepärane variant, see annab sooja koduse tunde ning kutsub edasi astuma. Soovitame esikusse paigaldada parkettpõranda, mis on vastupidav ja kulumiskindel. Pea meeles, et parim hooldus on ennetav hooldus! Lihtsaks kaitsevahendiks on porimattide kasutamine nii sees- kui ka väljaspool välisust.

Köök on tihti kodu süda. See võib olla ka koht, kus külalistele meeldib viibida. Köögi saab parkettpõrandaga lihtsalt väärikamaks ja värvikamaks. Parkettpõrandat on lihtne puhastada, kui järgida hooldusjuhendeid. Lakitud parkette on lihtsam puhastada, kui õlitatud parkette.

Magamistuba - parkettpõrand loob sinu magamistuppa rahuliku, loomuliku ja vaba õhkkonna. Puupõrand talletab soojust ja tundub pehmena, seetõttu on see jalale väga meeldiv. Magamistuba on tihti ka kodu kõige isikupärasem tuba, parkettpõrandaga saad oma personaalsust rõhutada ning samas jõuad ja soovitud rahuliku ja loomuliku lõpptulemuse.

Elutuba - parkettpõrand toob elutuppa kauni ja loomuliku viimistluse. Elutuba on keskne koht ning seal ollakse meelsasti nii pere kui sõprade ringis. Puupõrand on kestev ja ajatu, ning vastavalt sinu soovile saab sinu elutoast modernne või klassikaline. Valida on paljude erinevate parketivariantide vahel.

KULUMISKINDLUS
Parketi kulumiskindlust mõjutab lisaks puuliigile ka pinnatöötlus. Kulumiskindlust nõudvatesse ruumidesse - näiteks kööki, esikusse või lastetuppa - peaks valima tiheda süüga ning kõva puiduliigi. Erinevate puiduliikide kõvadust võrreldakse Brinelli indeksi abil. Mida suurem on Brinelli indeks, seda vastupidavam on parkett löökidele, kriimustustele ja kulumisele. Traditsioonilistest parkettidest on vastupidavad tamm ja kanada vaher. Väga kõvad on tumedad eksootilised puuliigid: merbau, jarrah ja kempas. Ka termotöötlus muudab parketi vastupidavamaks.

Pinnatöötlusega saab parketi vastupidamist niiskusele ja mustusele parandada. Õlitöötlus annab parketile antistaatilise pinna, mis talub hästi niiskust ja hülgab tõhusalt plekke jätvaid aineid. Õlitatud parketti võib seetõttu soovitada just kabinetti ning laste- ja magamistubadesse.

Karelia-parketid sobivad hästi ka põrandaküttega põrandatele. Mõned puuliigid, näiteks pöök ja vaher, on temperatuurimuutuste suhtes tundlikumad ning neid võiks põrandaküttega ruumides vältida.

Kulu
Parketi paigaldamisel peaks arvestama kuni 5% paigalduskuluga, seega peaks parketi ostmisel varuma selle koguse võrra rohkem parketti. Juhul kui tegemist on väga korrapärase kujuga ruumiga, võib paigalduskadu olla ka väiksem.

Küsi julgelt pakkumist! Lisainfo:

Peterburi tee Värvikeskuse kaupluses 606 2233; kujundaja@varvikeskus.ee
Kadaka tee Värvikeskuse kaupluses 650 7444; kujundaja.kadaka@varvikeskus.ee
Tartu Värvikeskuse kaupluses 5220090; kujundaja.tartu@varvikeskus.ee

https://www.instagram.com/varvikeskus/ Jälgi meid ka Instagramis! 

  

 

© 2009, Värvikeskuste Grupp OÜ

Hoiatus: ekraani ja printeri värvitoonid võivad erineda reaalsetest toonidest.

ADM Interactive