Eesti keeles | Lietuvos | Latviešu | По русски | In english

Saada sõbrale

Kalkulaator

Prindi

Vähenda

Suurenda

        

Soome vanim toimiv tapeeditehas Pihlgren & Ritola on täna sisekujunduse trendide suunanäitaja. Tegevdirektor Erkki Ritola on öelnud, et kui teised tehased toovad turule uusi mudeleid, siis nemad otsivad neid oma laost. Tehase laos on umbes kaks tuhat trükirulli mudelit – tõeline aare vanade majade renoveerijatele. Kui te hindate sisekujunduses vanu tapeete, soovite säilitada vanas ruumis endist atmosfääri ja säästa keskkonda, siis valige keskkonnasõbralik pabertapeet!

Aastal 1930 asutatud Pihlgren & Ritola on vanim tegutsev tapeeditehas Soomes. Toijalas asuv Pihlgren ja Ritola on spetsialiseerunud stiili- ja antiiktapeetidele, samuti restaureerimisele ja vanadele soome traditsioonilistele tapeetidele erinevatel ajaperioodidel. Stiilidest on esindatud renessanss, barokk, rokokoo, ampiir, biedermeier, juugend, funk-stiil, 20-, 40-, 50-, 60-, ja 70-ndad. Lisaks pakub Pihlgren ja Ritola ka bortesid, mis on saadaval erilaiustes.

Kogu valikut tapeedikollektsioonidest saab näha siit: http://www.tapettitehdas.fi

Pihlgren ja Ritola tapeetide tellimine on 1-4 nädalat sõltuvalt kogusest ja tellimise hetkest. Tellides korraga 9 ja enam tapeedirulli, jõuavad tapeedid kohale nädalaga. Kodulehe hinnakiri vastab kaupluse hinnakirjale.

UUDISED

     

Pakutavad eriteenused

  • Pihlgren ja Ritola leiab olemasolevale, väga vanast tapeedist tükikesele, vastava või sellele sarnase variandi, seejärel saadetakse teile näidised. Kui seinalt ei ole võimalik ühtegi tükikest vana tapeeti võtta, siis üks võimalusi on vaadata põranda- või ukseliistu alla. Mõnikord peitub seal niimõndagi. Tapeete trükitakse tehases ka tellimise alusel.
  • Tapeetimiseks pakub tehas pabertapeedile sobivat vanamoodsat kliistrit (vees lahustuv pulber, tselluloos): 0,5 kg (piisab u. 10 rullile) ja 1 kg (piisab u.  20 rullile)
  • Lisaks tapeetidele saab tehasest ka makulatuurpaberit, mis on trükimustrita pabertapeet aluspinna tasandamiseks. Sobib nt puitkiud pinnale. Rulli pikkus on 10 m ja laius 56 cm.
  • Pihlgren ja Ritola OY ülalpidamisel asub Toijalas Põhjamaade ainus tapeedimuuseum.

 

Trükkimine, disainerid, värvid ja omadused

 

Tehases olevad trükimasinad pärinevad 1900-ndate algusest ja nende juures pole olnud vajadust teha mingeid muudatusi. Sepikoda on asendanud vaid mõned hammasrattad. Pea igast 2000-st trükirulli mudeli ajaloost on rääkida oma huvitav lugu. Paljud neist on kujundatud tuntud soome kunstnike poolt. Osa mudelitest on erinevate ideekonkursside tulemused ja mõned on valminud tellimustöödena. Tuntumatest disaineritest võib nimetada: Birger Kaipiainen, Tapio Wirkkala, Rut Bryk, Vuokko ja Antti Nurmesniemi, Annikki ja Ilmari Tapiovaara, Erik Bruum, Yki Nummi ...

Pabertapeedid on liimvärvitapeedid, mida trükitakse algupärases, üle 160 aastat vanas ning aeganõudvas rotatsioontrükitehnikas. Rotatsioontrükis kasutatakse rullpaberit ja masin trükib katkematule paberilindile, mis lõigatakse ja volditakse leheküljepoognateks alles trükiprotsessi lõpus. Liimtrükiprotsessis ei lisata tugevaid kaitseaineid, et veeauru imendumist tapeeti takistada. Kasutatakse vaid looduslikke maavärve, kus sideaineks on tärklis. Seetõttu on tulemuseks ökoloogilistele nõuetele vastav ehtne ja pehme loomuga soome pabertapeet. Sile ja õhukese kattega pealiskiht ei korja tolmu, sest siin ei ole staatilist elektrit. Tootmisprotsessist saab vaadata pildiseeriat lingilt: http://www.perinnemestari.fi/index.php?id=68&id2=98&id3=167

  

  

   

  

  

     

  

                                                                        http://www.tapettitehdas.fi/fi/sisustuskuvat

 

       
       
 


 

 

https://www.instagram.com/varvikeskus/ Jälgi meid ka Instagramis! 

© 2009, Värvikeskuste Grupp OÜ

Hoiatus: ekraani ja printeri värvitoonid võivad erineda reaalsetest toonidest.

ADM Interactive