Eesti keeles | Lietuvos | Latviešu | По русски | In english

Saada sõbrale

Kalkulaator

Prindi

Vähenda

Suurenda

Peitsides saab anda puidule soovitud tooni ja rõhutada selle loomulikku ilu

21.12.16

Puitpindade peitsimine on suurepärane võimalus saavutada soovitud tooni, rõhutada puidu loomulikku ilu ja tekstuuri, imiteerida väärispuitu, varjata puidusina ja tõsta heledate puiduliikide vastupidavust päikesekiirguse eest. Peitside puhul on võimalik valida vesialuseliste või lahustibaasiliste vahel.

Uue, lakkimata puidu jaoks on parim valik peitsida vesialuselise dekoratiivse puiduviimistlusvahendiga, näitex vesialusel Pinotex Interior või piirituspõhise Tintex peitsiga.

Pinotex Interior

- Toob esile puitpinna kauni faktuuri
- Tungib puidu pooridesse ning raskendab niiskuse tungimist puidu pinda
- Laseb puidul hingata
- Kuivab kiiresti
- Väga vähese lõhnaga

Pinotex Interiori võib kasutada ka vanal puidul, kuid see eeldab eelneva laki täielikku eemaldamist. Pinotex Interiori saab kasutada nii seintel, lagedel, põrandal, aga ka mööblil.Toode kanda pinnale ühtlase kihina pintsliga piki puidukiudu 1-2 kihis.

Tintex Stain on piiritus- või vesibaasiline peits, mis on mõeldud puitpindade viimistlemiseks. Enne peitsimist tuleb puit hoolikalt lihvida ja tolmust puhastada. Peitsi pealekandmiseks on erinevaid tehnoloogiaid: pihustamine, sissekastmisega või käsitsi pealekandmine. Peits on mõeldud kasutamiseks sisetöödel ja ei ole ilmastikukindel!

Piirituspeitsiga peitsimisel soovitame seda teha hästi ventileeritud ruumis ning ühtlase tulemuse saamiseks eelistada pihustiga pealekandmist. Švammi kasutades tuleb jälgida, et pinnale ei saaks liiga suurt kogus peitsi ning ei tekiks ülekatet, sest see võib viia ebaühtlase tulemuseni. 


Peitsitoonide näidispindadel on näha tooni mõju erinevatel puitudel

Synteko Lut
Peitsida saab valgemaks või tumedamaks, aga kes soovib, et okaspuit jääks värske ja loomulik, saab kasutada pleekimisvahendit Synteko Lut. Pleegitaja kaitseb okaspuitu kollastumise eest ja hoiab puitpinna heledana paljude aastate vältel. Toode sobib kasutamiseks põrandal, mööblil, ustel, puitpaneelidel, lagedel jne.

 

Väga oluline on peitsitud pind hiljem kaitsva viimistlusvahendiga katta, et kaitsta pinda määrdumise eest ning võimaldada hilisemat pinnapuhastust. Selleks, et peitsitud pind oleks vastupidav, peaks selle omakorda katma näiteks õli, laki või vahaga.

Vahatatud pind on siidmati läikega, vett- ja mustust hülgav, antistaatiline ja hingav. 

Õliga viimistlemine tugevdab puidu pindmist kihti ja muudab selle siidjalt läikivaks ning mustusthülgavaks. Puusüü mustrid tõusevad esile ning säilib puidu naturaalne välimus. 

Kodustes tingimustes on puidul mugav kasutada vee baasil lakki. Veebaasil lakk kuivab kiiresti ja pole ebameeldiva lõhnaga. Lakke on saadaval on matti, poolmatti, poolläikivat ja läikivat.

Kuna puit on looduslikult varieeruv, loominguline materjal ning puiduliigid on vägagi erineva tekstuuri ja tooniga, siis mõjutab see olulisel määral peitsitud pinna lõplikku väljanägemist. Samuti sõltub lõpptulemus lihvimise ja pealekandmise viisist, peitsile pealekantavast viimistlusmaterjalist (lakk, õli, vaha) jms. 

Soovitav on teha eelnevalt proovipeitsimine just Teie poolt kasutatud pinnal ja vastavate meetodite ja viimistlusvahenditega.

 

« Tagasi uudiste nimekirja

© 2009, Värvikeskuste Grupp OÜ

Hoiatus: ekraani ja printeri värvitoonid võivad erineda reaalsetest toonidest.

ADM Interactive