Eesti keeles | Lietuvos | Latviešu | По русски | In english

Saada sõbrale

Kalkulaator

Prindi

Vähenda

Suurenda

Solarises toimus heategevuslik uuskasutusdisaini näitus-müük

03.02.10

9. - 21. veebruaril toimus Solarise keskuses ökoloogiasõbralike disainesemete heategevuslik näitus-müük, mille tulust toetati Eesti Liikumispuudega Inimeste Liitu, et soetada kõnnirobot 4-12 aastastele lastele.

Näitusel sai vaadata ja osta taaskasutusprintsiibil värskendatud ja ümberdisainitud vintage-mööblit, Reet Ausi uuskasutus-disainrõivaid, Kristjan Induse kelmikaid sisustuselemente, Anni Varmi ootamatu vormiga valgusteid ja teiste disainerite põnevat loomingut.

Müügil olnud vintage-mööbel, mida sai detsembri alguses näha ka Soosoo galeriis, on sündinud projektis, kus disainerid Inge Peetris, Eve-Lii Sandre Sadolini Värvikeskusest ja Marit Mõrd koostöös mitmete Eesti ettevõtetega renoveerisid kasutatud mööblit aastatest 1940-1990. Enamik renoveerimiseks kasutatud materjale olid seisma jäänud tooted ja tootmis- või laojäägid, seega uuestisündinud mööbliesemete eesmärk on propageerida taaskasutust ja uuendusmeelset säästlikku mõtteviisi.

Kahel laupäeval toimus Solarise keskuses uuskasutusnäituse alal ka töötuba, kus Sadolini Värvikeskus näitas ning juhendas, kuidas renoveerida kasutatud mööblit, samuti valmistati kohapeal ehteid ja tarbeesemeid.

Projekti toetasid: Profiil Pluss, Sadolini Värvikeskus, ES Sadolin, Tederdisain, Espak, Nevotex Eesti, Männiku Saekoda, Uuskasutuskeskus, Lahepuu OÜ, Soosoo galerii, Põrrand ja Zein, Smartex Disain, SR Veod, Alfalend OÜ.

Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu projekt, millega soovitati lastele soetada kõnnirobot, oli algatatud kodanikualgatuse korras, kuna Eestis puudub liikumispuudega lastele vajalik aktiivne kõnni õpetamise ja taastamise seade. Täiskasvanutele mõeldud analoogiline kõnnirobot on Eestis olemas, kuid see ei sobi 4-12 aastastele - vanuses, mil liikumispuudega lastel on õige kõnnimustri omandamine eriti vajalik. Kõnniroboti abi vajaks Eestis vähemalt 800 liikumispuudega last.

 

« Tagasi uudiste nimekirja

© 2009, Värvikeskuste Grupp OÜ

Hoiatus: ekraani ja printeri värvitoonid võivad erineda reaalsetest toonidest.

ADM Interactive