Eesti keeles | Lietuvos | Latviešu | По русски | In english

Saada sõbrale

Kalkulaator

Prindi

Vähenda

Suurenda

Eelnevalt lateksvärviga värvitud lagede värvimine

Puhastage lagi tolmust, mustusest ja vanast lahtisest värvist ning puhastage määrdunud pinda leeliselise puhastusvahendiga Lavatio. Loputage laepind hoolikalt puhta veega ning laske sel kuivada.

Puitlagedel eemaldage kraapraua abil lahtine vana värv ning parema nakke saavutamiseks karestage kogu pind lihvpaberiga.

Tasandage konarused peeneterapahtliga Maxi, niisketes ruumides pahtliga Maxi Aqua, puitpindadel pahtliga Snickeri, lihvige pahteldatud kohad ja eemaldage lihvimistolm. Suuremate pragude täitmiseks võite kasutada ka elastset ning ülevärvitavat akrüülhermeetikut.

Soovitav on enne pinnavärvimist lage kruntida, töödeldes pinda täies ulatuses täismati veepõhise kruntvärviga Bindo Base, Stopgrund või alusvärviga Start Latex.

Seejärel värvige pinda kaks korda laevärviga Innetak või Inova Chameleon, lastes värvil enne järgmise kihi lisamist vähemalt 2-3 tundi kuivada. Lagede värvimiseks sobivad ka värvid Start Latex, Bindo 3, Bindo 7, Bindo 12 ja niisketes ruumides Bindo 20 ning Bindo 40.

Kõigepealt värvige pintsliga lae ja seina ühenduskohad ning laevalgustite kinnituskohtade ümbrus umbes 5 cm laiuselt. Seda nn servastamist ei ole soovitav teha korraga liiga suurel alal, sest lagi tuleb rulliga üle värvida veel enne, kui värvitud servad kuivavad.

Rulliga lage värvides on soovitav meeles pidada järgmist:

  • Värvi pinnale kandmist alustage alati aknapoolsest laeservast, edasi liikuge ruumi siseneva valguse suunas, nii on võimalik paremini jälgida töötulemust.
  • Värv kandke pinnale pikkade risttõmmetega, korraga 3-4 rulli laiusele pinnale. Jälgida et värvitud pindade servad üksteisega kattuksid ning et viimased rulliliigutused tehakse värvi tasandamiseks ühe pika tõmbega.
  • Värvimisel kasutage küllaldaselt värvi, see aitab pikendada kuivamisaega ning kergendab tööd.


Laudlagede värvimisel soovitame kasutada pintslit või maalriharja.

Laudlage värvides valige töösuunaks ruumi siseneva valguse suund, nii on võimalik paremini jälgida töötulemust. Värvi pinnale kandmist alustage alati aknapoolsest laeservast. Korraga värvida nelja kuni viie laua laiune riba. Värvimist alustage värvi võõpamisega laudadevahelisse prakku või sulundisse, seejärel kandke värv lauaküljele ja tasandage pind valguse suunas. Jälgige, et laua servadele kantud värv ei hakkaks valguma. Tööd jätkake sama laia ribana kuni lõpuni, uut riba alustage jälle aknapoolsest seinast.
Värvimisel kasutage küllaldaselt värvi, see aitab pikendada kuivamisaega ning kergendab tööd.

Sobivaim temperatuur värviga ruumis töötamiseks on +15...18°C. Sooja ilmaga võib töö ajaks aknad avada, kuid vältida tuleb liigset tuuletõmmet.

© 2009, Värvikeskuste Grupp OÜ

Hoiatus: ekraani ja printeri värvitoonid võivad erineda reaalsetest toonidest.

ADM Interactive