Eesti keeles | Lietuvos | Latviešu | По русски | In english

Saada sõbrale

Kalkulaator

Prindi

Vähenda

Suurenda

Eelnevalt liim- või lubivärviga värvitud lagede värvimine

Puhastage lagi tolmust ja mustusest. Kuna liimvärv lahustub vees (sideaineks on tselluloos), siis ei saa eelnevalt liimvärviga värvitud pindade värvimisel kohe kasutada veega vedeldatavaid lateksvärve.

Eemaldage vana liimvärv täielikult kuni puhta aluspinnani. Selleks niisutage pinda veega ja kraapige pehmenenud värv pahtlilabidaga maha.

Kui te seda teha ei soovi, eemaldage vana pragunenud ja lahtine värvipind veega pestes ning pärast pinna täieliku kuivamist kruntige see 20-30% lakibensiiniga vedeldatud alküüdkruntvärviga Master Base. Laske pinnal kuivada 8-12 tundi.

Seejärel värvige pinda kaks korda laevärviga Innetak, lastes värvil enne järgmise kihi lisamist vähemalt 2-3 tundi kuivada. Lagede värvimiseks sobivad ka värvid Start Latex, Bindo 3, Bindo 7 ja Bindo 12.

Kõigepealt värvige pintsliga lae ja seina ühenduskohad ning laevalgustite kinnituskohtade ümbrus umbes 5 cm laiuselt. Seda nn servastamist ei ole soovitav teha korraga liiga suurel alal, sest lagi tuleb rulliga üle värvida veel enne, kui värvitud servad kuivavad.

Rulliga lage värvides on soovitav meeles pidada järgmist:

  • Värvi pinnale kandmist alustage alati aknapoolsest laeservast, edasi liikuge ruumi siseneva valguse suunas, nii on võimalik paremini jälgida töötulemust.
  • Värv kandke pinnale pikkade risttõmmetega, korraga 3-4 rulli laiusele pinnale. Jälgida et värvitud pindade servad üksteisega kattuksid ning et viimased rulliliigutused tehakse värvi tasandamiseks ühe pika tõmbega.
  • Värvimisel kasutage küllaldaselt värvi, see aitab pikendada kuivamisaega ning kergendab tööd.


Sobivaim temperatuur värviga ruumis töötamiseks on +15...18°C. Sooja ilmaga võib töö ajaks aknad avada, kuid vältida tuleb liigset tuuletõmmet.

© 2009, Värvikeskuste Grupp OÜ

Hoiatus: ekraani ja printeri värvitoonid võivad erineda reaalsetest toonidest.

ADM Interactive