Eesti keeles | Lietuvos | Latviešu | По русски | In english

Saada sõbrale

Kalkulaator

Prindi

Vähenda

Suurenda

Metallpindade värvimine

Puhastage metallpinnad rasvainetest, kasutades puhastuvahendit Lavatio, väikseid pindu võib puhastada ka lakibensiiniga Solve W. Varem värvitud pindadelt eemaldage lahtine värv ja rooste kasutades terasharja või lihvi. Puhastusainete kasutamise järgselt loputage pinda hoolikalt veega ning kuivatage korralikult.
Läikivad värvipinnad on soovitav nakke parandamiseks matiks hõõruda, peale lihvimist eemaldage lihvimistolm.

Metallpinnad on soovitav korrosiooni tekke vältimiseks kruntida 1-2 kihis metallikruntvärviga Pansarol Base ning enne pinnavärvimist lasta krundil põhjalikult kuivada, vastavalt tootekirjeldusele.

Ilma roostemärkideta ja korraliku, vana värvikihiga radiaatorite ja torude värvimisel ei ole täiendav kruntvärvimine vajalik.

Metallpinnal olevad väiksed augud jm. ebatasasused täitke pahtliga Micro ning lihvige liivapaberiga ühtlaseks, seejärel eemaldage pinnalt lihvimisel tekkinud tolm.

Kattevärvimiseks võib kasutada nii veepõhiseid kui ka alküüdvärve, kandes värvi pinnale 1-2 kihis. Vastavalt kasutuskohale ja soovitud läikeastmele on soovitav kasutada spetsiaalseid metallivärvi Pansarol või universaalvärve Master, Master Lux, Master Lux Aqua.

Sisetöödel metallpindu valgeks värvides tasub arvestada, et üldjuhul on kõik traditsioonilised alküüdipõhised värvid aja jooksul kollastuvad.

© 2009, Värvikeskuste Grupp OÜ

Hoiatus: ekraani ja printeri värvitoonid võivad erineda reaalsetest toonidest.

ADM Interactive