Eesti keeles | Lietuvos | Latviešu | По русски | In english

Saada sõbrale

Kalkulaator

Prindi

Vähenda

Suurenda

Uute akende värvimine

Eelnevalt värvimata puitaknaraam peab olema kuiv. Enne värvimist harjake puidupinda. Eemaldage mustus ja tolm. Oksakohad töödelge eelnevalt spetsiaalse vaigueristuslakiga. Vajadusel pahteldage konarused pahtliga Micro või Snickeri, lihvige pind ühtlaseks ning eemaldage tolm.

Uued puitpinnad on enne värvimist soovitav töödelda puidukaitsevahendiga Pinotex Base. Aknaraamid kruntige ühes kihis värvi Optima ja lakibensiini Solve W seguga 10:1, kattevärvimine teostage 1-2 kihis värviga Optima.

Varem värvitud või lakitud akende värvimine

Puhastage pinnad leeliselise vahendi Lavatio lahusega ning loputage hoolikalt veega ja laske kuivada. Eemaldage kraapraua või kuumapuhuri abil lahtine ja pragunev värv või lakk. Lihvige kinnine värvi- või lakipind matiks ja eemaldage lihvimistolm.

Kruntige aknaraamid ühes kihis värvi Optima ja lakibensiini Solve W seguga 10:1, kattevärvimine teostage 1-2 kihis värviga Optima.

Töödeldes vaid aknaraamide sisepindu, võib kasutada ka värve Master Lux Aqua või Master Lux.

Värvides aknaraame on aknaklaaside määrdumise vältimiseks soovitav klaasi ääred eristada maalriteibiga. Maalriteip eemaldage peale raamide värvimist.

Sisetöödel aknaraame valgeks värvides tasub arvestada, et üldjuhul on kõik traditsioonilised alküüdipõhised värvid aja jooksul kollastuvad.

© 2009, Värvikeskuste Grupp OÜ

Hoiatus: ekraani ja printeri värvitoonid võivad erineda reaalsetest toonidest.

ADM Interactive