Eesti keeles | Lietuvos | Latviešu | По русски | In english

Saada sõbrale

Kalkulaator

Prindi

Vähenda

Suurenda

Fassaadid ja soklid

Mineraalpindade (krohv, betoon, tellis jms.) värvimisel on oluline jälgida, et aluspind oleks kuiv ja puhas, vaba sooladest, vetikatest või samblikust. Uued betoonist ja krohvitud pinnad peavad olema kuivanud ca. 28 päeva, st. korralikult saavutanud ettenähtud värvimiseelsed omadused. Värvimiseks valige hoolikalt sobilikku ilma. Jälgige et ilm oleks kuiv, kergelt pilves - vältimaks liigset päikesepaistet. Värvimisele ja värvi kuivamisele kuluv aeg planeerige umbes päeva keskele, et kuivamisprotsessi ei segaks hommikune ega ka õhtune niiske udukaste. Soovitatav õhu- ja pinnatemperatuur värvi pinnale kandmise ja kuivamise ajal +5...30°C (soovitavalt ca. +18°C), suhteline õhuniiskus <80%.

Enne värvimist harjake pind mustusest või muudest lahtistest osakestest puhtaks, kasutades terasharja või survepesu.
Hallitus, vetikad ja samblik eemaldage pestes pinda puhastusvahendi Bio Lavatio lahusega. Seejärel loputage pinda veega ning laske kuivada.

Parandage võimalikud praod, mõrad või muud sokli kahjustused sobiliku täiteseguga või pahtliga LHW. Väiksemate pragudega pinda võib tugevdada armeerimiskangaga.

Mineraalpindade töötlemiseks sobiliku värvi valimine sõltub püstitatud eesmärkidest, aluspinna seisukorrast, ehitise konstruktsioonist, eelnevast värvitüübist ning ümbritsevast keskkonnast.

Aluspinnale vett ja mustust hülgavate või veeauru läbilaskvate ning õigete nakkeomaduste tagamiseks, valige sobilik kruntvärv süsteemselt, vastavalt valitud mineraalpindade kattevärvile. Sobilikke kruntimismeetodeid erinevate värvide lõikes on põhjalikult käsitletud tootekirjeldustes.

Mineraalpindadele mõeldud värvide kaitseomadused on üldjoontes kattuvad, kuid toodete lõikes on teatud funktsioonidele pööratud enam tähelepanu.

• Kõrgemad vett-tõrjuvad omadused värvidel Silante, Silante Base
• Suurem veeaurujuhtivus värvidel Silikat, Silikat Base
• Suurem vastupanu süsihappegaaside mõjule ning värvitoonivalik värvil Sando F
• Madalamatel temperatuuridel värvimist võimaldab Palazo, Palazo Base.

Leidmaks sobilikku lahendust mineraalpindade värvimiseks lähtuge soovitud tulemusest, aluspinnast, tutvuge tootekirjeldustega ning näidistega meie kauplustes.

© 2009, Värvikeskuste Grupp OÜ

Hoiatus: ekraani ja printeri värvitoonid võivad erineda reaalsetest toonidest.

ADM Interactive