Eesti keeles | Lietuvos | Latviešu | По русски | In english

Saada sõbrale

Kalkulaator

Prindi

Vähenda

Suurenda

Puitpindade lakkimine

Puitpindade lakkimisel on oluline jälgida, et puit oleks kuiv ja puhas ning vaba seenhaigustest või kahjuritest. Lakkimiseks valige hoolikalt sobilikku ilma. Jälgige et ilm oleks kuiv, kergelt pilves - vältimaks liigset päikesepaistet otse puidule. Lakkimisele ja laki kuivamisele kuluv aeg planeerige päeva keskele, et kuivamisprotsessi ei segaks hommikune ega ka õhtune niiske udukaste. Soovitatav õhu- ja pinnatemperatuur laki pinnale kandmise ja kuivamise ajal +5...30°C (soovitavalt ca. +18°C), suhteline õhuniiskus <80%.

Kauakestvaima tulemuse puitpinnale annab selle töötlemine süsteemis - immutamine, kruntimine ja lakkimine.

Eelnevalt immutatud puitu täiendavalt immutada ei ole vaja.

Enne immutamist harjake pind mustusest või muudest lahtistest osakestest puhtaks.

Eelnevalt lakitud pindadelt eemaldage lahtine lakk kaabitsa, terasharja või värvieemaldusvahendiga. Eelnevalt värvitud pind puhastada kuni puhta puiduni. Eelnevalt läikiva lakiga kaetud pind tuleb nakke tagamiseks lihvpaberiga matiks lihvida.

Hallitus ja samblik eemaldage pestes pinda puhastusvahendi Bio Lavatio lahusega. Seejärel loputage pinda veega ning laske kuivada. Oksakohtadelt eemaldage vaik, vajadusel töödelge oksakohti spetsiaalse oksalakiga.

Puitpinnad immutatakse üks kord puidukaitsekrundiga Pinotex Base, kandes vahendit pinnale pintsliga nii, et aluspind jääb küllastunud. Eriti hoolikalt töödelge puitlaudise otsi. Puidukaitsekrundiga pinna töötlemine tagab puitu kaitsvate toimeainete imendumise sügavale puidu pinda. Nii välditakse hilisemaid puidukahjustuste probleeme, mida võivad tekitada UV-kiirgus, hallitusseened, puidukahjurid ja agressiivne keskkond. Andmaks lisakaitset päikesekiirguse eest võib uut puitpinda enne lakkimist töödelda pigmenti sisaldava puidukaitsevahendiga Pinotex Classic.

Lakkimise ajal vältige mustuse, niiskuse ja putukate sattumist kuivavale puidu pinnale.

Enne kruntimist veenduge et immutatud pind on korralikult kuivanud. Puitpinnad kruntige ühes kihis laki Celco Yacht ja lakibensiini Solve W seguga vahekorras 10:1.

Kruntimine tugevdab puitpinna niiskusbarjääri, tõhustab kaitset seenhaiguste ja UV-kiirguse vastu ning moodustab sobiliku aluspinna kattelakile. Puitpinna kruntimine ja immutamine tuleks teha võimalikult varakult, enne puidu jätmist kaitsetuna ilmastiku meelevalda.

Puitpindade kattelakkimiseks välistöödel kasutage lakki Celco Yacht, kandes seda pinnale vedeldamata kujul, 1-2 kihis. Teine kiht lakki annab pinnale ilmatikukindlama ja vastupidavama lakikile.

© 2009, Värvikeskuste Grupp OÜ

Hoiatus: ekraani ja printeri värvitoonid võivad erineda reaalsetest toonidest.

ADM Interactive