Eesti keeles | Lietuvos | Latviešu | По русски | In english

Saada sõbrale

Kalkulaator

Prindi

Vähenda

Suurenda

Puitpindade töötlemine puidukaitsevahendiga

Puitpindade töötlemisel puidukaitsevahenditega on oluline jälgida, et puit oleks kuiv ja puhas ning vaba seenhaigustest või kahjuritest. Töötlemiseks valige hoolikalt sobilikku ilma. Jälgige et ilm oleks kuiv, kergelt pilves - vältimaks liigset päikesepaistet otse puidule. Värvimisele ja kuivamisele kuluv aeg planeerige päeva keskele, et kuivamisprotsessi ei segaks hommikune ega ka õhtune niiske udukaste. Soovitatav õhu- ja pinnatemperatuur puidukaitsevahendite pinnale kandmise ja kuivamise ajal +5...30°C (soovitavalt ca. +18°C), suhteline õhuniiskus <80%.

Eelnevalt immutatud puitu täiendavalt puidukaitsekrundiga töödelda ei ole vaja.

Enne kruntimist harjake pind mustusest või muudest lahtistest osakestest puhtaks.

Eelnevalt puiduvärvidega värvitud või lakitud pinnad tuleb puhastada kaabitsa, terasharja või värvieemaldusvahendiga kuni puhta puiduni, sest puidukaitsevahendeid kantakse uuele puidule või eelnevalt puidukaitsevahenditega töödeldud pindadele.

Hallitus ja samblik eemaldage pestes pinda puhastusvahendi Bio Lavatio lahusega. Seejärel loputage pinda veega ning laske kuivada. Oksakohtadelt eemaldage vaik, vajadusel töödelge oksakohti spetsiaalse oksalakiga.

Puitpinnad kruntige üks kord puidukaitsekrundiga Pinotex Base või Pinotex Wood Primer, kandes vahendit pinnale pintsliga nii, et aluspind jääb küllastunud. Eriti hoolikalt töödelge puitlaudise otsi. Puidukaitsekrundiga pinna töötlemine tagab puitu kaitsvate toimeainete imendumise sügavale puidu pinda. Kruntimine tugevdab puitpinna niiskusbarjääri, tõhustab kaitset seenhaiguste ja UV-kiirguse vastu ning valmistab ette sobiliku aluspinna. Puitpinna kruntimine tuleks teha võimalikult varakult, enne puidu jätmist kaitsetuna ilmastiku meelevalda.

Värvimise ajal vältige mustuse, niiskuse ja putukate sattumist kuivavale puidu pinnale.

Puitpindade katmiseks on olemas hulgaline valik erinevaid puidukaitsevahendeid. Näiteks Pinotex Classic toob esile puidu faktuuri ilma kilet tekitamata, Pinotex Ultra ja Pinotex Doors & Windows sisaldavad toimeaineid kaitsmaks puitu UV-kiirguse eest, Pinotex Natural rõhutab puidu loomulikku värvitooni (täpsem kirjeldus vt. tootekirjeldust).

Enne värvimist veenduge, et krunditud pind on korralikult kuivanud. Värvige pind 2 või enamas kihis sobiliku puidukaitsevahendiga. Iga järgnev kiht muudab pinna värvitooni intensiivsemaks ning tagab pinnale tõhusama kaitse.

© 2009, Värvikeskuste Grupp OÜ

Hoiatus: ekraani ja printeri värvitoonid võivad erineda reaalsetest toonidest.

ADM Interactive