Eesti keeles | Lietuvos | Latviešu | По русски | In english

Saada sõbrale

Kalkulaator

Prindi

Vähenda

Suurenda

Puitpindade värvimine

Puitpindade värvimisel on oluline jälgida, et puit oleks kuiv ja puhas ning vaba seenhaigustest või kahjuritest. Värvimiseks valige hoolikalt sobilikku ilma. Jälgige, et ilm oleks kuiv, kergelt pilves - vältimaks liigset päikesepaistet otse puidule. Värvimisele ja värvi kuivamisele kuluv aeg planeerige päeva keskele, et kuivamisprotsessi ei segaks hommikune ega ka õhtune niiske udukaste. Soovitatav õhu- ja pinnatemperatuur värvi pinnale kandmise ja kuivamise ajal +5...30°C (soovitavalt ca. +18°C), suhteline õhuniiskus <80%.

Kauakestvaima tulemuse puitpinnale annab selle töötlemine süsteemis - immutamine, kruntimine ja värvimine.

Eelnevalt immutatud puitu täiendavalt immutada ei ole vaja.

Enne immutamist harjake pind mustusest või muudest lahtistest osakestest puhtaks.

Eelnevalt värvitud pindadelt eemaldage lahtine värv kaabitsa, terasharja või värvieemaldusvahendiga.

Hallitus ja samblik eemaldage pestes pinda puhastusvahendi Bio Lavatio lahusega. Seejärel loputage pinda veega ning laske kuivada. Oksakohtadelt eemaldage vaik, vajadusel töödelge oksakohti spetsiaalse oksalakiga.

Puitdetailide kinnitusena on soovitatav kasutada roostevabasid naelu ja kruvisid. Roostetama kippuvad naelapead ja muud roostetavad metallosad kruntige metallikruntvärviga Pansarol Base.
Puitpinnad immutatakse üks kord puidukaitsekrundiga Pinotex Base, kandes vahendit pinnale pintsliga nii, et aluspind jääb küllastunud. Eriti hoolikalt töödelge puitlaudise otsi. Puidukaitsekrundiga pinna töötlemine tagab puitu kaitsvate toimeainete imendumise sügavale puidu pinda. Nii välditakse hilisemaid puidukahjustuste probleeme, mida võivad tekitada UV-kiirgus, hallitusseened, puidukahjurid ja agressiivne keskkond.

Värvimise ajal vältige mustuse, niiskuse ja putukate sattumist kuivavale puidu pinnale.

Enne kruntimist veenduge et immutatud pind on korralikult kuivanud. Puitpinnad kruntige ühes kihis värviga Domus Base. Kruntvärvi kasutamine tugevdab puitpinna niiskusbarjääri, tõhustab kaitset seenhaiguste vastu ning moodustab sobiliku aluspinna kattevärvile. Puitpinna kruntimine ja immutamine tuleks teha võimalikult varakult, enne puidu jätmist kaitsetuna ilmastiku meelevalda.

Vastavalt soovitud tulemusele võib puidu kattevärvimiseks valida erinevaid värve - Domus või Domus Aqua. Kattevärvimine teostage 1-2 kihis. Teine kiht värvi annab pinnale ilmatikukindlama ja vastupidavama värvikile ning ühtlasema tooni.

© 2009, Värvikeskuste Grupp OÜ

Hoiatus: ekraani ja printeri värvitoonid võivad erineda reaalsetest toonidest.

ADM Interactive