Eesti keeles | Lietuvos | Latviešu | По русски | In english

Saada sõbrale

Kalkulaator

Prindi

Vähenda

Suurenda

Õpetlik tähesein

Sadolini Värvikeskuse kujundaja Eve-Lii Sandre maalis oma aasta ja kümne kuu vanuse tütre Anna-Lii toa seinale tähestiku, idee pärineb tema enda lapsepõlvest. Kui asi kellelegi meeldib, aga värvikombinatsiooni valik tundub keerukas, on kujundaja lahkesti nõus aitama. Ühendust tuleks võtta Sadolini Värvikeskusega.

"Idee tuli sellest, et kunagi õpetasid minu vanemad mind nii, et joonistasid punase vesivärviga valgetele paberlehtedele tähti ning kinnitasid need siis knopkadega seinale," räägib Eve-Lii. Andunud värvifännina kasutasin mina nüüd loomulikult rohkem värve. Traditsioonilise tüdrukutoa roosa kõrvale sobib hästi lõbus oranž ning silmatorkav punane. Neutraalne hele taust avardab väikest hämarat ruumi ega muutu ka koos mänguasjadega üleliia kirjuks.

Tähed arvutist

Printisin suurendatud tähed välja ning kleepisin koos kogu paberiga paksemale aluspaberile, tegin seda kummiliimiga ja jätsin sobivad vahed. Seejärel lõikasin tähed paberinoaga välja ning eemaldasin kleebitud paberite servad. Proovisin ka nüüd spreikummiliimiga šabloone seinale kinnitada, kuid selgus, et šabloon oli liiga raske ega jäänud rulliga värvimisest krobeliseks jäänud seinale pidama - olin sunnitud šablooni maalriteibi ning sõrmedega toestama. Tähtede maalimisel oli töövahendiks väike veluurrull, millega sujub töö märksa kiiremini kui svammiga. Siiski tuleb olla tähelepanelik, et rulliga šablooni serva poole ei värviks, muidu võivad tähtedele jääda karvased servad. Samas ei tasu sellestki ehmuda, selles on oma võlu: tegu on ju siiski käsitööga.
Värvi kulus imevähe, kõiki kolme värvi toonisime kõige väiksemas koguses: pooleliitrise purgikese ja sealtki ei saa aru, et midagi oleks võetud. Välja tasub otsida ka alusvärvi jäägid ja peenike pintsel, millega hiljem väikseid defekte parandada.

Šabloon koos maalriteibiga tuleks ettevaatlikult eemaldada niipea, kui viimane rullitõmme on tehtud - muidu võib värvi pinnale kuivada kile, mis tuleb ühes tükis ka seinalt maha. Alusvärv on ka allergikutele sobiv seinavärv Bindo 20, tähed on maalitud samuti sobiva Bindo 7-ga.

Ja Anna-Liil oli nädalaga juba A ja E selged!

Tekst: Ille-Grün Ots (Kodukiri; august 2008)
Allikas: Sadolini Värvikeskus

© 2009, Värvikeskuste Grupp OÜ

Hoiatus: ekraani ja printeri värvitoonid võivad erineda reaalsetest toonidest.

ADM Interactive