Eesti keeles | Lietuvos | Latviešu | По русски | In english

Saada sõbrale

Kalkulaator

Prindi

Vähenda

Suurenda

PunanePõnevus, energia, aktiivsus, kirg, iha, kiirus, tugevus, jõud, kuumus, armastus, vihkamine, ähvardus, oht, tuli, veri, sõda, vägivald, kõik pingeline ja kirglik. Vana-Roomas oli punane võimukandjate sümboliks, samas tähenduses on punane kardinalirüü. Idapoolsetes kultuurides on punane sageli kasutatud pulmatseremooniate juures kui puhtuse, süütuse ja pühendumisküpsuse värv.
Roosa
Vabastab pingetest ja lõõgastab vaimu.


 


Lilla

Sobib seal, kus on vaja rõhutada soliidsust, sügavust, väärikust. Õrnlilla ruum soodustab täiusetunde tekkimist ning mõtiskelu, aitab leida seoseid igavikulisega ning süüvida endasse. 
 


Oranž

Energia, tasakaal, soojus, entusiasm, vibreeriv, paisuv, süttiv, tähelepanu nõudev. Oranzhikas safrankollane on hinduismi püha värv. Oranz sobib söögituppa, kööki, lastetuppa. Oranz tõstab söögiisu ja mõjub ergutavalt organismi üldisele toonusele, aitab säilitada füüsilist vastupidavust. 


Kollane
Kollasel värvil on kaks vastandlikku sümboolset tähendust. Ta tähistab rõõmu, õnne, optimismi, idealismi, kujutlusvõimet, lootust, päikesepaistet, suve ja kulda. Viimane assotsatsioon viitab aga ka argusele, reetmisele, kadedusele, himule, valelikkusele, haigusele ja ohule. Juudas kandis kollast mantlit. Kollane kombinatsioonis mustaga on hoiatav värv. Aasias on kollane keiserlik, püha värv.

 


Roheline
Lääne kultuuris sümboliseerib roheline viljakust ja värskust. Vanas Egiptuses oli roheline pühitsetud lootuse, rõõmu ja kevade värviks. Kelti müütides nimetatakse viljakusjumalat Roheliseks Meheks. Tänapäeva Iirimaal on roheline katoliiklusega seonduv ja Püha Pätriku päeva (17. märts) värv. Roheline sümboliseerib kevade võitu talve üle, taassündi ja uuenemist heade tegude läbi. Roheline seostub hea õnne, turvatunde, nooruse, helduse ja viljakuse, aga ka kogenematusega.
 


© 2009, Värvikeskuste Grupp OÜ

Hoiatus: ekraani ja printeri värvitoonid võivad erineda reaalsetest toonidest.

ADM Interactive